سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
آنکه خود را بشناسد به غیر خود آگاهتر است . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 تیر 26  7:26 عصر

مجموعه: والدین موفق

 

کودک پرانرزی،انرژی کودک،کودکان پرانرژی

رفتار با کودکان پر انرژی

 

اغلب کودکان از انرژی بسیار زیادی برخوردارند که با این انرژی بیش از اندازه به کودک شلوغ مشهور می شوند شلوغ بودن در پر جنب و جوش بودن کودکان خلاصه می شود اما در این جا چگونگی رفتار با کودک شلوغ اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند اینکه چگونه با این کودکان رفتار کنیم و چه رفتاری در قبال کارهای آن ها داشته باشیم تا بهترین رفتار و نوع برخورد باشد.

بسیار مهم است کودکان از نوع رفتاری که با آن ها می شود نوع رفتارهای خود را انتخاب می کنند .

 

خواب کامل روشی برای ایجاد آرامش

چون این گروه از کودکان نیاز به آرامش جدی و احساس امنیت دارند، خواب کامل، یکی از بهترین روش های ایجاد آرامش برای آن هاست، یک نوزاد در شبانه روز بین 17تا19 ساعت، نیاز به خواب دارد و یک کودک بین 2تا3سالگی نیاز به 10 تا 12ساعت خواب در شبانه روز دارد و معمولا خواب شبانه، نقش بارزتری در ایجاد آرامش دارد تا خواب روزانه.

 

بهترین حالت خواباندن کودک این است که والدین با کودک، همراهی کنند، تلویزیون و لامپ ها باید خاموش باشد و هیچ گونه صدا و یا عامل تحریک کننده دیگری وجود نداشته باشد، کودکی که در آغوش یکی از والدین با قصه می خوابد، دچار کابوس های شبانه نمی شود و صبح که از خواب برمی خیزد بدخلقی نمی کند و آرامش بیشتری دارد. کودکان تا پایان 2سالگی با به دهان بردن اشیا، به شناسایی دنیای خود می پردازند و این امر درباره همه کودکان طبیعی است، بزرگسالان، در این دوره سنی باید مراقبت بیشتری از کودک به عمل آورند تا مواد و اشیای خطرناک را وارد دهانش نکند.

 

وابستگی کودک به شیشه نیز تا پایان 4سالگی امری طبیعی است اما برای پیشگیری از بروز بدشکلی های دندان ها و فک، بزرگ کردن سوراخ پستانک توصیه می شود. در پایان ذکر این نکته ضروری است که هدایت انرژی کودک به سمت بازی های هدف دار و ماساژ بدنش قبل از خواب و همچنین استفاده از شربت های روغن ماهی (امگا3) در افزایش آرامش او مفید است.

 

کودک پرانرزی،انرژی کودک،کودکان پرانرژی

تخلیه انرژی کودکان

 

یکی از راه های آرام کردن کودک بازیگوش صحبت کردن با اوست .

کودکان بازیگوش حرف زدن را دوست دارند. در صحبت کردن با بچه های بازیگوش دقت کنید روی رفتار او متمرکز باشید.

 

هرگز به فرزندتان نگویید تو بچه بدی هستی! بگویید: ناراحت می شوم وقتی به حرفم گوش نمی دهی!

 

رعایت کردن نکات زیر می تواند طریقه سخن گفتن شما با فرزندتان را متحول کند:

برای صحبت کردن با او وقت صرف کنید و به او اهمیت دهید.

در او حس مثبت ایجاد کنید ( برای تمیز کردن آشپزخانه به کمکت نیاز دارم)

بین حرف او نپرید (اگر این کار را کردید، حتما بعدش عذرخواهی کنید)

به او بگویید بین حرف شما نپرد ( اگر این کار را کرد با صبوری، تذکر دهید)

با ادب حرف زدن را به او آموزش دهید (بگویید خوش صحبتی برایش احترام می آورد)

زمانی که با او صحبت می کنید، فقط به او نگاه کنید و به چیز دیگری توجه نکنید.

 

برایش لوازم جدید بخرید

مطمئنا کودک 3 ساله‌ی شما عاشق سه‌چرخه‌اش است، اما این سه‌چرخه می‌تواند مانع رشد او شود. برای او یک دوچرخه با چرخ‌های کمکی بخرید. همچنین برای او حلقه‌ی هولا، فریزبی، راکت تنیس کوچک، اسب پلاستیکی و توپ‌هایی در اندازه‌های مختلف بخرید. علاوه‌براین ممکن است بخواهید برای کودک‌تان دستگاه پخش موسیقی مخصوص‌به خودش را بخرید تا هر زمان که دوست داشت با موسیقی موردعلاقه‌اش برقصد.

 

 

باهم بازی کنید

دفعه‌ی بعد که به پارک رفتید اسکیت یا بادبادکی را که او بتواند به‌پرواز دربیاورد با خود ببرید. در خانه تظاهر کنید که با یک قلمو و سطل آب مشغول رنگ زدن دیوار بیرونی خانه‌تان هستید یا با حباب دنبال کودک‌تان کنید. هنگامی‌که به‌خاطر شرایط آب‌وهوایی مجبور هستید در خانه بمانید، بازی‌هایی انجام دهید که باعث تحرک کودک شود.

 

برای کنترل کودک به او رشوه ندهید

یکی از اقداماتی که می تواند باعث ساکت کردن بچه ها شود، جایزه دادن یا به عبارتی رشوه دادن به اوست. به عنوان مثال وقتی که در مهمانی هستیم و فرزندمان شلوغ می کند به او بگوییم:

 

اگر ساکت باشی، برات یه اسباب بازی می خرم!

 

این مدل جایزه دادن ها، تقریبا هیچ تفاوتی با تنبیه کودک ندارد! زمانی که شما به عنوان والد تصمیم می گیرید فرزندتان را با یک رشوه، ساکت کنید، او می آموزد که با سر و صدا کردن و یا رفتارهای ناهنجار می تواند به مقصد خود برسد. در این صورت است که به مرور زمان، فرزندتان از کنترل خارج خواهد شد.

 

فراموش نکنیم که کودکان تاب و تحمل نشستن و ساکت بودن را برای مدت های طولانی ندارند و معمولا به همین دلیل است که در مهمانی های بزرگترها، حوصله شان سر می رود و باعث آزار خودشان و اطرافیانشان می شوند.

 

کودک پرانرزی،انرژی کودک،کودکان پرانرژی

بازیهایی برای تخلیه ی انرژی کودکان

 

بچه های شیطون را درک کنید! 

در صورتیکه رفتار کودک غیر قابل کنترل است، اولویت دادن به ایمنی، راهکاری است که باید در پیش گرفته شود! در این روش، درگیری ها با کودک، به حداقل می رسد و می توانید انرژی خود را بر مسائل مهم تر متمرکز کنید.

 

برای اکثر بچه ها ساکت نشستن و کنجکاوی نکردن، خیلی سخت است!

 

اشیا را بر اساس اولویت دادن بر ایمنی کودک، طبقه بندی کنید! مثلا تا زمان بزرگ شدن کودک، به حدی که بتواند ارزش گلدان را درک کند و برای آن احترام قائل شود، آنرا در جعبه ای بسته بندی و در زیرزمین یا انباری نگهداری کنید.

 

مراقب غذای کودک باشید 

شیرینی به‌تنهایی نمی‌تواند باعث فعالیت بیش‌ازحد شود، اما مطالعات نشان می‌دهند که خوردن آب‌نبات و نوشیدنی‌های شیرین با معده‌ی خالی باعث افزایش فعالیت‌ کودکان می‌شود. همچنین مهم است که کافئین را که یک محرک در نوشابه‌ها، چای و شکلات است، از تغذیه کودکان حذف کنید. کودک شما به‌طور طبیعی انرژی کافی دارد و نیازی به گرفتن انرژی از مواد شیمیایی نیست.

 

هنرمند درون کودک را بیرون بیاورید

مینا و دختر 5 ساله‌اش سارینا پیش از اینکه برای گردش به باغ‌وحش بروند، با استفاده از کاغذ یک باغ‌وحش کاغذی در خانه‌شان درست کردند. مینا می‌گوید دخترش عاشق نقاشی کردن حیواناتی است که به آنها علاقه دارد.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

 

انتخاب مدرسه,معیار انتخاب مدرسه

معیارهای انتخاب مدرسه خوب

 
تربیت فرزند و پرورش شخصیت او از نظر والدین، یک مسئل? بسیار با اهمیت است. اما همچنان که کودک بزرگ می‌شود، جامع? بزرگتری نیز در انتظار اوست. پس از خانه، مدرسه جایی ا‌ست که کودک در آن با مفاهیم اجتماعی و علمی آشنا می‌شود و همین مسئله باعث می‌شود والدین به دنبال مدارس برتر باشند.

 

همانطور که فرزند رشد می‌کند و بزرگتر می‌شود، دغدغه‌ها و نگرانی‌های پدر و مادر نیز بیشتر می‌شود. فرزند از کودکی تحت مراقبت و نظارت مستقیم والدین بوده و حالا پس از اینکه به سن 6 سالگی می‌رسد باید برای یادگیری و تحصیل به مدرسه برود بنابراین مادر و پدر باید فرزندشان را در یکی از پیش دبستانی‌ها ثبت‌نام کنند تا آمادگی خود را برای ورود به جامعه‌ای بزرگتر بدست آورد.


شاید مقطع پیش دبستانی به نظر کم اهمیت باشد، اما حضور فرزند شما در پیش دبستانی باعث می‌شود، فرزند در مقاطع بعدی تحصیلی بهتر عمل کند، در واقع پیش زمین? خوبی برای سال‌های بعد بدست آورد.

اما دقیقا در انتخاب بهترین مدارس، چه معیارهایی را باید در نظر داشته باشیم؟ چگونه می‌توان با اطمینان این مدرسه را انتخاب کرد؟
1. آموزش خوب و کادر علمی قوی در هر مدرسه‌ای باعث می‌شود آن مدرسه جزو بهترین مدارس قرار بگیرد. نباید فراموش کرد که هدف اصلی مدرسه، آموزش است؛ پس زمانی که یک مدرسه بتواند به بهترین نحو دانش‌آموزان را آموزش دهد، می‌توان گفت یکی از اصلی‌ترین معیارهای یک مدرسه خوب را دارد البته معیارهای مهم دیگری نیز وجود دارند که محیط آموزشی مناسبی را فراهم می‌کنند.


2. رفتار مناسب معلمان و کادر مدیریتی و آموزشی مدرسه، به خصوص در مقطع دبستان، که کودک آشنایی زیادی با محیط جدید مدرسه ندارد، باعث ایجاد انگیزه برای یادگیری بهتر و توجه بیشتر در کلاس درس می‌گردد. اصولاً در یک مدرسه خوب با شرایط مساعد، کادر آموزشی رفتار مناسب و خوبی با دانش‌آموز دارند که باعث علاق? دانش‌آموز به مدرسه و معلم‌ها و تحصیل می‌شود.


3. مشارکت کودکان در برنامه‌های جنبی مدرسه، از جمله نکات مهمی است که والدین باید به آن توجه کنند چرا که می‌تواند یکی از معیارهای مدارس برتر باشد، کلاس‌هایی مانند رباتیک، آموزش کامپیوتر و نرم‌افزارها، زبان انگلیسی و...
     
وجود اینگونه کلاس‌ها باعث افزایش مهارت فرزندان می‌شود. بنابراین فرزند شما علاوه بر مهارت‌های معمول و رایج که در مدارس آموزش داده می‌شود، این مهارت‌های پرکاربرد و جدید را نیز یاد می‌گیرند. البته این‌گونه برنامه‎های جنبی عمدتاً در بهترین مدارس غیردولتی تهران وجود دارد ولی بسیاری از مدارس در تهران و سایر شهرها تلاش می‌کنند تا روی مهارت‌های کاربردی دانش‌آموزان کار کنند.

معیارهای والدین برای انتخاب مدرسه
هر کدام از والدین برای انتخاب یک مدرسه از میان  بهترین مدارس ، معیارهای خاص خودشان را دارند. به عنوان مثال برخی مسافت طولانی بین منزل تا مدرسه را در نظر نمی‌گیرند و فقط می‌خواهند دختر یا پسرشان در بهترین مدارس تحصیل کند. درست است که والدین باید تمام تلاش خود را در انتخاب بهترین مدرسه برای فرزندشان، انجام دهند اما در مقطع دبستان موضوع مسافت طولانی، حتی اگر مدرسه انتخابی شما جزو بهترین مدارس باشد، آسیب زننده است. چرا که یک دانش‌آموز 7 ساله انقدری تاب و تحمل مسیر طولانی ندارد و از طرفی پس از رسیدن به مدرسه خستگی باعث می‌شود نتواند از کلاس درس به انداز? کافی استفاده کند.


هر مقطعی از تحصیل اهمیت خاص خود را دارد و والدین باید در انتخاب مدرسه دقت کنند. به عنوان مثال انتخاب بهترین دبیرستان باعث می‌شود فرزند شما به کمک معلمان و مشاوران تحصیلی متمرکز و هدفمند برروی مباحث کار کند و با هدف رتب? خوب در کنکور به تحصیل بپردازد. می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب مدرسه در مقطع دبیرستان یکی از مهم‌ترین انتخاب‌هایی است که می‌تواند در آینده فرزند ما تاثیر گذار باشد.


 امیدواریم اهمیت دوراندیشی در انتخاب مدرسه مناسب را متوجه شده باشید، شاید فرزند ما 5 ساله باشد اما باید عمیق‌تر به آیند? تحصیلی و کاری فرزندمان فکر کنیم چرا که انتخاب ما تأثیر مستقیمی بر آیند? آنها دارد.


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 تیر 23  2:55 عصر

مجموعه: روانشناسی کودکان

 

آثار کمبود محبت روی کودکان,اثرات کمبود محبت روی بچه ها,روشهای محبت کردن به کودکان

نحوه محبت کردن به کودکان به مراحل رشد آنها بستگی دارد

 

پرخاشگری در جامع? ما در بسیاری افراد، من جمله کودکان، تا حدود زیادی شایع است. یکی از عوامل بروز پرخاشگری کمبود محبت است.

محبت کردن به کودکان

محبت، «نوشداروی قبل از مرگ سهراب» است! روانشناسی آینده نگر، ضرورت آن را برای پرورش انسانهایی سالم و پویا و مفید برای جامعه، نشان می­ دهد. به بیان دیگر، محبت، پیش‌گیری و درمان مؤثری برای آسیبهای روانی- و حتی جسمی است.


یکی از نیازهای اساسی و مهم کودکان، احساس امنیت عاطفی است. حس امنیت از طریق محبّت کردن به کودک و تائید او حاصل می شود. کودک باید حس کند که پدر و مادر و اطرافیانش او را از صمیم قلب دوست دارند و وی را به عنوان یک شخص تائید می کنند. کودک در صورتی می تواند نگرشی مثبت و پایدار نسبت به زندگی داشته باشد که محبّت و تائید پایدار و یکنواختی از سوی خانواده دریافت کند. بدین ترتیب پدر و مادر و دیگر اعضای خانواده، باید مواظب باشند این نیاز کودک را برآورده سازند و با بخشش محبّت به کودک، امنیت روانی و نیاز عاطفی وی را رفع سازند.


نحوه محبت کردن به کودکان
در زمینه محبت به کودکان ، چند روش مشخص وجود دارد که عبارتند از گفتار، رفتار و برطرف کردن نیازهایشان. در واقع در آغوش گرفتن، بوسیدن، حرف زدن ، همبازی شدن، ابزار علاقه  از روشهای محبت کردن  به کودکان است. در واقع مسلما روش انتخابی والدین بستگی به مرحله رشد کودکان دارد.


محبّت کردن به کودکان هم مانند محبت به نوزادان است با این تفاوت که بر صحبت کردن با آن ها و تشویق به یادگیری مهارت هایی مانند راه رفتن، غذا خوردن و لباس پوشیدن تاکید بیشتری می کنیم. بچه های پیش دبستانی و در سن آمادگی، به سرعت در بیشتر مهارت های فردی خویش مستقل شده و احتیاج دارند برای رشد علائقشان، بیشتر در دنیای پیرامون خویش سیر کنند. درصورتی که با تشویق و محبت، آن ها را در انجام کارهایشان پشتیبانی کنیم، دنیای اطراف خود را شجاعانه کشف خواهند کرد.


یکی از راه های نشان دادن محبت به نوجوانان این است که در زمان تصمیم گیری هایشان مسئولیت پذیری بیشتری به آن ها بدهیم. با چنین کاری نشان می هیم که برای رشد شخصیت آن ها ارزش قائل هستیم. آن ها بزودی جوانان و بزرگسالانی خواهند شد که خواه ناخواه می بایستی برای زندگی خویش تصمیم گیری کنند. پس به آنان ازادی عمل بیشتری بدهیم تا بتوانند برای حل مسائل خود از فرصت های پیش آمده بهتر استفاده کنند.

 

آثار کمبود محبت روی کودکان,روشهای محبت کردن به کودکان,راهکار کمبود محبت به کودکان

یکی دیگر از آثار محبت به کودکان، مصون داشتن آنها از انحرافات اخلاقی است


اثرات کمبود محبت روی کودکان
ضایعات مغزی و جسمی
هر چند نیاز کودکان به مهر و محبت تا حدودی شناخته شده است، اما این شناخت که عشق و محبت نه تنها در پختگی عاطفی نقش دارد بلکه ساختار مغز را نیز متاثر می کند، یافته جدیدی است. اخیرا روانشناسان آلمانی در یک پژوهش گسترده دریافته­اند پرورش کودک با یک مراقب دلسوز و مهربان، کمک به تقویت ساختار مغزی و تکامل ان می­کند.[ 29] مغز کودکی که دوست داشته می شود و یا مورد محبت قرار می­گیرد، به طور کاملا متفاوتی از مغز کودکی که همیشه متهم شده و یا مورد تهدید واقع می شود رشد و تکامل می­یابد. در واقع تحقیقات نشان داده­اند که عشق و محبت به طور مغایر با بی­تفاوتی، سردی و سوء استفاده در چگونگی رشد قسمتهایی از مغز که کنترل کنند? خلق و خوی و عواطف ما هستند اثر می­گذارند.


مشکل داشتن در شناخت احساسات

 

یکی از تاثیرات مهمی که میتواند در نتیجه ی کمبود محبّت در بچه ها ایجاد شود این است که کودک احتمالا برای شناخت احساسات خویش مشکل پیدا کند. نبود توجه و محبّت کافی از جانب والدین سبب شده است نتوانند به بچه خود آموزش دهند چگونه احساسات خود را به شکلی سالم مدیریت نماید. در نتیجه این باعث شده است بسیاری از بچه ها نتوانند نقاط قوت و ضعف خویش را تشخیص دهند. حتی امکان دارد در نهایت احساس کنند از درون تهی شده اند.


پرخاشگری
پرخاشگری را رفتاری تعریف نموده اند که به قصد آزار و صدمه زدن به فردی دیگر، خود یا اشیا باشد. پرخاشگری در جامع? ما در بسیاری افراد، من جمله کودکان، تا حدود زیادی شایع است. یکی از عوامل بروز پرخاشگری کمبود محبّت است. بررسی های انجام شده نشان می‌دهند که بیشتر کودکان پرخاشگر والدین خشن و متخاصمی داشته اند، یعنی نه تنها کودک آن ها از محبّت لازم بهره مند نبوده، بلکه از الگوی پرخاشگری موجود در خانواده هم تأثیر پذیرفته بود.

انحراف کودک
یکی دیگر از آثار محبت به کودکان، مصون داشتن آنها از انحرافات اخلاقی است. پدر و مادر می توانند با دادن محبت خود به کودک جلوی بسیاری از لغزشهای وی را بگیرند چون کمبود محبّت می تواند، یکی از عوامل قوی و تأثیرگذار در سوق دادن کودکان و نوجوانان به سوی بزهکاری باشد. بررسی روانشناسان نشان می دهد ، که عامل بسیاری از جرائم کودکان و نوجوانان، کمبود محبّت، در محیط خانواده است. این اشخاص به دلیل اینکه ، در محیط خانواده مورد بی مهری و بی اعتنایی پدر و مادر قرار گرفته اند، در واکنش به این کمبود، مرتکب جرم می شوند.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 99 تیر 21  6:24 عصر

مجموعه: دانستنیهای نوزادان

 

موهای پیشانی نوزاد,علت زیاد بودن موهای پیشانی نوزاد

علت زیاد بودن موهای پیشانی نوزاد

بعضی از نوزادان در هنگام تولد در بعضی از مناطق بدن به طور چشمگیری پرمو هستند. وضعیت این نوزادان که بطور طبیعی درنواحی روی گوشها و پیشانی موهای زیادی دارند نباید باعث نگرانی گردد؛ برای این که این موهای زائد در عرض چند هفته تا چند ماه برطرف خواهد گردید.

علت وجود موهای زیاد در بدن و پیشانی نوزاد:

وجود یک لایه نازک مو و کرک مانند بر روی پیشانی و بعضی دیگر از بخش های بدن نوزادان تازه متولد شده کاملاً عادی است که این بخاطر این است که بدن جنین در رحم مادر از نوعی کرک پوشیده شده است کرک هایی که غالبا پیش از ولادت می ریزند. هنگامی که نوزاد زودتر از موعدمتولد می شود بدنش هنوز پر از مو است، زیرا هنوز کرکهای جنینی فرصتی برای ریختن پیدا نکرده اند.

 

زمان ریختن موهای اضافی بدن و پپیشانی چه موقع است؟

این مسئله امکان دارد باعث نگرانی بعضی از مادران شود و از ما سوال میپرسند که موهای پیشانی چه زمانی میریزد که ما باید بگوییم این کرکها یا موهای اضافی بدن و پیشانی چند هفته پس از تولد بتدریج می ریزند و موهای جدید جایگزین می شوند.

 

فواید وجود موهای پیشانی و بدن نوزاد:

- تنظیم دمای بدن جنین

- محافظت از پوست

- تحریک رشد جنین

 

ارتباط زمان تولد و میزان موهای زاید:

بین زمان تولد و میزان مو بدن رابطه کلی قرار دارد

- نوزادانی که در هفته 37 تا 42 موهای زائد بسیار اندکی دارند.

 

- نوزادانی که پس از هفته 42 متولد میشوند تقریباً می توان گفت که اصلاً مو زائدی بر روی بدن خود ندارند.

 

- نوزادان زودرس که پیش از هفته 37 متولد میشوند موی زاید بیشتری دارند.

 

موهای پیشانی نوزاد,علت زیاد بودن موهای پیشانی نوزاد

زیاد بودن موهای پیشانی نوزاد

 

ارتباط رنگ پوست و میزان موهای زائد:

 

- نوزادانی که پوست روشنی دارند، موهای صورت و بدنشان هم بور و بی رنگ می باشد.

 

- نوزادانی که پوست تیره ای دارند، مو بدن و صورت شان هم تیره و زیاد است.

 

روش های از بین بردن موی پیشانی نوزاد:

با توجه به حساس بودن سر و پوست نوزاد بهتر است هیچ کاری انجام ندهید. چرا که دست کاری هر قسمت بدن نوزاد عواقب جبران ناپذیری برای نوزاد به همراه خواهد داشت. نگران نباشید این موها به مرور زمان بعد از چند هفته از بین میروند.

 

موهای نوزادی می ریزند ولی بعضی وقت ها دیر و زود دارد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که درصورتی که موهای صورت یا بدن از حالت کرکی خود درآمده و شکل ضخیم پیدا کنند، لازم است که برای بررسی های بیشتر به متخصص مراجعه کنید.

 

 گردآوری: بخش کودکان بیتوته  


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: سلامت موها

 

پرمو بودن،پرمو بودن نوزاد،علت پرمو بودن نوزاد

پرمو بودن نوزاد

 

کم پشتی موی نوزادان زمان تولد بسیار طبیعی است. جنس موی نوزاد بسیار نازک و لطیف است و همین موضوع باعث می شود در شرایط عادی از حالت معمول کمتر دیده شود. از طرف دیگر، برخی نوزادان موی کم پشت تر و برخی موی پرپشت تری دارند.

بسیاری از نوزادان وقتی متولد می شوند موهای نازک و کم پشتی دارند. این موضوع طبیعی است؟

 

کم پشتی موی نوزادان زمان تولد بسیار طبیعی است. جنس موی نوزاد بسیار نازک و لطیف است و همین موضوع باعث می شود در شرایط عادی از حالت معمول کمتر دیده شود. از طرف دیگر، برخی نوزادان موی کم پشت تر و برخی موی پرپشت تری دارند.

 

معمولا رشد موهای بدن در کودکانی که پوست تیره و سبزه ای دارند، در مقایسه با آنهایی که پوست روشنی دارند، بیشتر است. با این حال در سه ماهگی، کلیه موهای زائد و حتی موهای سر شیرخوار ریخته می شود که مربوط به پرزهای دوره جنینی است و بعد از آن موهای دائمی رشد می کنند. بنابراین نباید نگران این مساله باشید ولی در صورتی که بعد از سن سه ماهگی همچنان بدن کودک دارای موی زیاد (به مقدار غیرطبیعی) است، حتما به متخصص اطفال مراجعه کنید تا از نظر هورمونی بررسی های لازم انجام شود.

 

هنگامی که هر نوزاد کوچکی به دنیا بیاید، والدینش معمولا مانند یک کیسه ی مملو از احساس شادی، آسودگی، اضطراب و … هستند. والدین از نوزادشان سیر نمی شوند، از سرگرم شدن با انگشت های کوچک دست و پایش گرفته تا قنج رفتن دلشان به خاطر موی نرمش. نزدیکان و فامیل نیز همین احساس را دارند. در حین اینکه هر کس فکر می کند نوزاد به چه کسی شباهت بیشتری دارد، امکان دارد والدین متوجه پرمو بودن نوزاد شان و موی کرکی ای شوند که تمام بدن نوزاد را فرا گرفته است. به این مو لانوگو (lanugo) گویند.

 

پرمو بودن،پرمو بودن نوزاد،علت پرمو بودن نوزاد

دلیل پرمو بودن نوزاد تازه متولد شده

 

لانوگو چیست؟

در هفته ی چهاردهم تا شانزدهم بارداری، مویی بر سر و بدن جنین می روید که به آن لانوگو می گویند. تا هفته ی بیست و یکم این مو تمام بدن را می پوشاند. وظیفه ی این مو حفاظت از جنین در برابر مایع درون کیسه ی آب(که به آن مایع آمونیوتیک می گویند) است. ماده ی پنیری شکل که ورنیکس نام دارد، از چروک شدن پوست نوزادتان در درون رحم جلوگیری می کند.

 

 

لانوگو به نگه داشتن ورنیکس روی پوست کمک می کند و از شسته شدن آن توسط مایع آمونیوتیک جلوگیری می کند. با اینکه لانوگو معمولا قبل از تولد از بین می رود، گاهی امکان دارد بعد از تولد نیز روی پوست نوزاد باقی بماند. تجمع این مو بیشتر روی شانه ها و پشت گوش های نوزاد است. هرچند، این مورد نباید باعث نگرانی شما باشد. لانوگو تا چند هفته پس از تولد، به طور خود به خودی از بین می رود و ریختن موی نوزاد کاملا طبیعی است.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 تیر 19  8:57 عصر

 

نمونه هایی از جدیدترین مدل تشک های گارد دار نوزادی

 

تشک گارددار, مدل تشک گارددار
تشک گارد دار نوزاد, مدل تشک گارد دار نوزاد

شیک ترین مدل تشک گارددار

 

تشک گارددار پسرانه, جدیدترین تشک گارددار
شیک ترین مدل تشک های گارددار, مدل ست های تشک نوزادی

تشک گارد دار دخترانه

 

مدل تشک گارددار, مدل های تشک گارد دار
مدل تشک گارد دار نوزاد, تشک گارددار

تشک گارد دار ساده

 

مدل تشک گارد دار دخترانه, تشک گارددار پسرانه
جدیدترین تشک گارددار, شیک ترین مدل تشک های گارددار

تشک گارد دار نوزادی مدل بافت

 

شیک ترین مدل تشک های گارددار,مدل تشک گارد دار نوزاد
مدل ست های تشک نوزادی,تشک گارد دار نوزاد

تشک گارد دار نوزادی

 

 

تشک گارددار, مدل تشک گارددار
تشک گارد دار نوزاد, مدل تشک گارد دار نوزاد

مدل تشک گارددار نوزادی

 

تشک گارددار پسرانه, جدیدترین تشک گارددار
شیک ترین مدل تشک های گارددار, مدل ست های تشک نوزادی

مدل های متفاوت تشک گارددار

 

گردآوری: بخش مد بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

 

 آموزش نقاشی, آموزش نقاشی کودکان,آموزش نقاشی با مداد

آموزش نقاشی به کودکان

 

مغز کودکان به طور فعالی در فعالیت نقاشی کشیدن شرکت می کند. نیمکره چپ مغز مسئول وظایف با ماهیت منطقی و نیمکره راست مسئول خلاقیت و تخیل است. هنگامی که کودکان نقاشی می کشند  هر دو نیمکره مغزشان فعال می شود و توانایی آن تقویت می شود. در این مطلب مراحل کشیدن چند حیوان آموزش داده شده است.

آموزش نقاشی به کودکان به روشی ساده

 

 

آموزش نقاشی,آموزش نقاشی با مداد,آموزش نقاشی با مداد

آموزش نقاشی گربه به صورت مرحله ای

 

 

آموزش نقاشی,آموزش نقاشی برای کودکان,آموزش نقاشی به صورت مرحله ای

آموزش نقاشی هشت پا به کودکان

 

آموزش نقاشی به صورت مرحله ای,آموزش نقاشی برای کودکان,آموزش نقاشی با مداد

آموزش نقاشی پنگوئن به کودکان

 

آموزش نقاشی,نحوه آموزش نقاشی به کودکان,آموزش نقاشی با مداد

آموزش نقاشی گربه به روشی ساده

 

آموزش نقاشی,آموزش نقاشی برای کودکان,نحوه آموزش نقاشی به کودکان

آموزش نقاشی جوجه تیغی

 

آموزش نقاشی,آموزش نقاشی برای کودکان,آموزش نقاشی با مداد

آموزش نقاشی موش به کودکان

 

آموزش نقاشی,آموزش نقاشی برای کودکان,آموزش نقاشی با مداد

آموزش نقاشی گریه

 

 
 
گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

فرزند شما و همسرتان شبیه چه کسی خواهد شد؟ از نظر علمی

 

اگر دوست دارید که بدانید فرزند شما و همسرتان شبیه چه کسی می شود و چه ظاهری خواهد داشت, با ما همراه شوید

فرزند شما شبیه چه کسی خواهد شد؟

هر مادری که باردار می‌شود، دلش می‌خواهد بداند فرزندش شبیه چه کسی می‌شود؛ شبیه او، همسرش، خانواده او یا خانواده همسرش و... اما هیچ راهی نیست که بتوان فهمید صفات و خصایصی که نوزاد به ارث می‌برد، به چه کسی رفته است.

اما متخصصان علم ژنتیک براساس برآوردهای تجربی روش‌هایی را معرفی کرده‌اند که تا اندازه‌ای می‌توان براساس آنها خصوصیات ظاهری نوزاد را حدس زد:

رنگ چشم

اگر مادر و پدری چشمانی قهوه‌ای داشته باشند، به این معنی نیست که چشم فرزندشان هم قهوه‌ای می‌شود. پدر و مادری با چشمان قهوه‌ای می‌توانند فرزندی با چشمان آبی داشته باشند. البته عکس آن هم وجود دارد. یعنی پدر و مادری چشم آبی می‌توانند فرزندی با چشمان قهوه‌ای داشته باشند. به گفته متخصصان، رنگ چشم‌ها توسط بسیاری از ژن‌ها تعیین می‌شود مثلا ممکن است یک ژن مسئول رنگ آبی و ژن دیگر مسئول رنگ قهوه‌ای باشد. همچنین ژن‌ها میزان رنگدانه‌ها را کنترل می‌کنند. بنابراین رنگدانه آبی می‌تواند شانس کمتری نسبت به رنگدانه قهوه‌ای داشته‌باشد یا این‌که رنگ متنوعی مانند فندقی را ایجاد کند.

رنگ مو

«رنگ موی همسر من بلوند و رنگ موی خود من قرمز روشن است. موی بچه ما چه رنگی خواهد شد؟»

هیچ تضمینی وجود ندارد رنگ موی بچه به یکی از شما دونفر برود بلکه می‌تواند ترکیبی از رنگ موی هردوی شما باشد. یک موی قرمز، رنگ واقعی دو نسخه از یک ژن روشن مغلوب است. در واقع تنها یک تا دو‌درصد مردم دارای موی قرمزرنگ، پوست کک‌مکی و چشمان روشن هستند اما رنگ‌های کلاسیک بخشی از بسته‌بندی ژنتیکی هستند. ژن‌ها می‌توانند کاملا نامریی به نسل‌های بعدی منتقل شوند.

ویژگی‌های فیزیکی

«روی صورت همسرم هنگام خنده چال می‌افتد آیا احتمال دارد که روی صورت فرزندمان هم چال بیفتد؟» بله؛ اگر یکی از والدین چال روی گونه داشته باشند یا اگر یکی از افراد فامیل دارای این ویژگی باشند، این احتمال وجود دارد که فرزند شما هم روی گونه‌اش چال داشته باشد. چال‌ها به‌عنوان ژن مغلوب هستند و برای داشتن یک صفت غالب، تنها یکی از والدین باید دارای این ویژگی باشند تا از طریق ژن به جنین منتقل شود. به همین ترتیب فرزند شما می‌تواند ویژگی‌های شما یا پدر (یا والدین هردو) را به ارث ببرد. گاهی وقت‌ها نیز ممکن است یک ویژگی غیرعادی مثل گوش‌های پهن فرزندتان، شما را به فکر وا ‌دارد اما اگر کمی دقت کنید، متوجه خواهید شد که این خصیصه در یکی از افراد خانواده شما یا همسرتان وجود داشته است.

قد

«یکی از والدین بلندقد و دیگری کوتاه‌قد است. آیا فرزند آنان دارای قدی متوسط می‌شود؟»معمولا بله؛ براساس قاعده کلی، قد بچه، متوسط قد والدین خود خواهد شد، البته این متوسط قد به اضافه 5سانتیمتر برای پسر و منهای 5سانتیمتر برای دختر خواهد بود. همچنین دو پدر و مادر بلندقد و کوتاه‌قد به ترتیب فرزندانی بلند و کوتاه خواهند داشت. اما در برخی مواقع این قانون نقض می‌شود. در واقع، بلندی قد یک صفت پلی‌ژنتیک است؛ به‌علاوه این‌که عوامل محیطی مانند تغذیه بد می‌تواند باعث شود تا قد یک بچه به اندازه کافی رشد نکند.

وزن

برخی والدین از مشکل اضافه‌وزن رنج می‌برند و نمی‌خواهند فرزندشان هم به این مشکل دچار شوند. بارها مشاهده شده که والدین سنگین‌وزن، فرزندانی چاق دارند اما این را هم می‌دانیم که حداقل یک ژن خاص علت این افزایش وزن است. به نظر می‌رسد بچه‌ای که از هریک از والدین خود نوع مختلف این ژن را به ارث می‌برد، نسبت به بچه‌ای که فاقد این دو نسخه ژنتیکی است، به‌طور متوسط 3 تا 4کیلوگرم وزن بیشتری دارد. البته این به این معنی نیست که یک پدر و مادر چاق محکوم به داشتن فرزندان چاق هستند. چاقی یک ویژگی چند عاملی شناخته می‌شود به این معنی که ژنتیک و عوامل محیطی در بروز آن نقش دارند. بهترین راه برای داشتن وزنی مناسب ورزش و تغذیه خوب به‌ویژه در دوره بارداری است.

توانایی‌های خاص

«کودکان باهوش از خانواده‌های باهوش آمده‌اند.» اما تحقیقات نشان می‌دهد که تنها والدین دلیل به دنیا آمدن بچه‌هایی با ضریب هوشی بالا نیستند. آنها همچنین عشق به یادگیری را در فرزندان خود ایجاد و آنها را تشویق می‌کنند. گفت‌وگوکردن درباره کتاب و دیگر مسائل می‌تواند به فرزندان ما کمک کند تا نگرشی مثبت به سمت کتاب و یادگیری داشته باشند. مثلا به گمان خیلی‌ها استعداد موسیقی هم ژنتیکی است اما محققان می‌گویند برای به نتیجه رسیدن این توانایی باید پیش از 7سالگی آموزش موسیقی به کودک را آغاز کرد.

یادگیری باعث می‌شود مغز کودک زودتر توانایی‌های طبیعی خود را به کار بگیرد. در مورد ورزشکاران هم همین‌طور است. بچه‌ای که استعداد برخی رشته‌های ورزشی را دارد، با لم‌دادن در خانه به ورزشکار تبدیل نمی‌شود اما بچه‌ای که استعداد ورزشی ندارد و به سختی تمرین می‌کند، می‌تواند به یک ورزشکار موفق تبدیل شود. پس چیزی به نام ژن خاص ورزش وجود ندارد و عوامل شخصی می‌تواند زمینه را برای موفق‌شدن یک کودک در ورزش مود علاقه خود مهیا کند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 99 تیر 14  7:0 عصر

مجموعه: تغذیه کودک

 

انبه برای کودکان,خواص انبه برای کودکان,فواید انبه برای کودکان

انبه دارای آهن است که به درمان کم خونی در کودکان کمک می کنند

 

انبه ها دارای آهن هستند که به درمان کم خونی در کودکان کمک می کنند. انبه به مقدار مناسب به تقویت تعداد گلبول های قرمز در بچه ها کمک می کند.

انبه یا پادشاه میوه را میتوان به عنوان یکی از میوه های سالم، لذیذ، پرخاصیت کشورهند، پاکستان و فیلیپین معرفی کرد که در فصل تابستان طرفداران زیادی دارد زیرا سرشار از مواد مغذی است.

 

ارزش غذایی انبه
61 گرم پتاسیم
43 گرم کلسیم

13 گرم سدیم
 8 گرم منیزیم
 5 گرم فسفر
 0.9 گرم آهن
 1.0 میکرو گرم سلنیوم


آیا انبه برای کودکان نو پا مناسب است؟
اگر مطمئن نیستید که به بچه های کوچک انبه بدهید یا خیر ، جواب این است، بله. انبه برای نوزادان نیز توصیه می شود. فقط مطمئن شوید که آنها رسیده و کودک شما به آن حساسیت ندارد.


فواید انبه برای کودکان
انبه به رشد مغز کمک می کند
کودک برای کمک به رشد مغز خود به غذای مناسب نیاز دارد. ویتامین B-6 برای بهبود عملکرد مغز کودک مفید است. همچنین وجود گلوتامین اسید در انبه به بهبود قدرت حافظه کمک می کند.

 

انبه سبب تقویت بینایی کودکان می شود
بینایی کودکان نیاز به مراقبت و تغذیه خوب دارد. انبه رسیده حاوی ویتامین A است که برای بهبود بینایی لازم است. در صورت مصرف انبه، مشکلات شایع چشم مانند خارش و قرمزی قابل پیشگیری است. علاوه بر این، از کوری شب، خشکی چشم، خطاهای انکسار نیز می توان جلوگیری کرد.

 

انبه برای کودکان,خواص انبه برای کودکان,مزایای انبه برای کودکان

انبه حاوی آنزیم هایی است که به هضم بهتر غذا کمک می کند

 

انبه به ساخت سیستم ایمنی ایمن تر کمک می کند
سیستم ایمنی کودکان نوپا و کودکان کوچک هنوز در مرحله در حال پیشرفت است. انبه به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و کاروتن و بتا کاروتن موجود در انبه ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند.

 


انبه هضم غذا را بهبود می بخشد
انبه حاوی آنزیم هایی است که باعث هضم غذا می شود و به تجزیه پروتئین ها کمک می کند همچنین فیبر موجود در انبه باعث می شود کودک از یبوست رنج نبرد.


انبه برای درمان کم خونی مفید است
انبه ها دارای آهن هستند که به درمان کم خونی در کودکان کمک می کنند. انبه به مقدار مناسب به تقویت تعداد گلبول های قرمز در بچه ها کمک می کند و همچنین کودک شما را از عوارض کم خونی نجات می دهد.


انبه باعث افزایش وزن می شود
اگر فرزند شما در مقایسه با سایر بچه های هم سن و سال ضعیف است، می توانید روزانه مقداری انبه به او بدهید از آنجا که انبه ها به راحتی قابل هضم هستند و به راحتی جذب می شوند سبب افزایش وزن می شوند.


انبه از سرطان پیشگیری می کند
با خوردن روزانه انبه می توان از پیشرفت سرطان در دستگاه گوارش جلوگیری کرد.

گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 تیر 11  6:10 عصر

 

نمونه هایی از جدیدترین مدل رنگ سیسمونی های پسرانه

 

مدل سیسمونی پسرانه, مدل رنگ سیسمونی پسرانه
سیسمونی پسرانه, رنگ سیسمونی پسرانه

رنگ سیسمونی پسرانه

 

سرویس خواب نوزاد پسرانه, سرویس چوبی پسرانه
مدل سرویس چوبی پسرانه, دکوراسیون و چیدمان اتاق پسرانه

مدل سیسمونی پسرانه

 

سرویس خواب نوزاد پسرانه, سرویس چوبی پسرانه
مدل سرویس چوبی پسرانه, دکوراسیون و چیدمان اتاق پسرانه

مدل رنگ سیسمونی پسرانه

 

طراحی سرویس خواب نوزادی, سرویس خواب نوزاد پسرانه
سرویس چوبی پسرانه, مدل سرویس چوبی پسرانه

شیک ترین سیسمونی های پسرانه

 

مدل سرویس چوبی پسرانه,رنگ سیسمونی پسرانه
دکوراسیون و چیدمان اتاق پسرانه,سیسمونی پسرانه

سرویس خواب پسرانه

 

 

مدل سیسمونی پسرانه, مدل رنگ سیسمونی پسرانه
سیسمونی پسرانه, رنگ سیسمونی پسرانه

سرویس خواب نوزاد پسر

 

سرویس خواب نوزاد پسرانه, سرویس چوبی پسرانه
مدل سرویس چوبی پسرانه, دکوراسیون و چیدمان اتاق پسرانه

رنگ سرویس خواب نوزادی پسرانه

 

گردآوری: بخش مد بیتوته


 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
شنبه 99 مرداد 18
امروز:   549 بازدید
دیروز:   1369  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
سکوت ابدی
لحظه های آبی
به سوی فردا
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
Different.fdan
Smile of dream
نظرمن
EMOZIONANTE
خورشید تابنده عشق
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

آخرالزمان و منتظران ظهور
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
منتظر ظهور
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
عاشق آسمونی
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
دانلود آهنگ جدید
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com